پرسش و پاسخ

سوالات متداول را میتوانید در اینجا پیدا کنید

تعامل با کاربران

هر یک از کاربران میتوانند با استفاده از امکان ایجاد شده در منوی پایین سایت و یا با ورود به قسمت پروفایل خود، از امکانات سایت استفاده نمایند. همچنین فرم حمایت از اپلای پدیا در قالب فعالیت های داوطلبانه در لینک دکمه ذیل قابل دسترسی است.
فعالیت های داوطلبانه اپلای پدیا، از نوع عام المنفعه و کمک به ارتقای جامعه محسوب می شود. ما باور داریم دنیا عکس العمل رفتارهای ماست. با کمک به دیگران به خود کمک می کنیم. اگر چنین رویکردی دارید به انجمن داوطلبین ما بپیوندید. علاوه بر آن بسته به تنوع فعالیت داوطلبانه، می توانید از موسسه و مشاوران تحصیلی آن در خواست توصیه نامه کنید. توصیه نامه ها بیشتر برای موقعیت های شغلی و تحصیلی کاربرد دارد. همچنین پیشنهادات کاری و همکاری در آینده و استفاده رایگان از برخی خدمات اپلای پدیا به داوطلبین ارائه می شود.
تدریس و ارائه محتوای آموزشی در اپلای پدیا نیاز به سابقه پیشین تدریس ندارد. علاقمندان تدریس ضمن همراهی و هم افزایی با دستیاران آموزشی در اپلای پدیا، به توانمند سازی خویش می پردازند. که این مهم از طریق مشارکت در دوره های آموزشی بین المللی صورت می پذیرد. و ایشان بعد از فرآیند توانمندسازی و کسب اعتماد بنفس لازم می توانند در طرح تدریس به سبک اپلای پدیا شرکت کنند. و اولین تجربه تدریس خود را رقم بزنند.

تدریس به سبک اپلای پدیا می تواند به صورت رایگان و یا پولی باشد.اغلب هنرآموزان فعالیت آموزشی خود را با دوره آنلاین رایگان شروع می کنند. و رفته رفته به ارائه دوره های آموزشی منحصر بفرد غیر رایگان می پردازند. و کسب درآمد می کنند.

علاقمندان به تدریس و ارائۀ محتوای آموزشی در اپلای پدیا، معمولا با دستیاران یا مربیان آموزشی بصورت مشترک هم افزایی می کنند. و حاصل این هم افزایی به رضایت طرفین و عادلانه تنها فی مابین ایشان تقسیم می شود.

ایجاد دوره

برای ثبت نام در بخش آموزشگاه ؛ ابتدا دوره مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس با کلیک بر روی گزینه ثبت نام؛ ثبت نام خود را در دوره مورد دلخواهتان انجام دهید. همچنین اگر با نام کاربری‌تان به سایت وارد نشده باشید ؛ امکان ثبت نام در هیچ دوره ای را ندارید. پس ابتدا با نام کاربریتان وارد سایت شوید. با تشکر از توجه شما 🙂
یک روش تدریس در آموزشگاه اپلای پدیا تدریس بر اساس مشارکت در یک دوره آموزشی آنلاین بین المللی است. که در این روش علاقمندان باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند. علاقمندان تدریس در اپلای پدیا، باید در ارائه هدفمند، جامع و به دور از هر نوع سرقت تالیفات ادبی و آکادمیک، محتوای آموزشی خود را آماده نمایند. از ابزارهای لازمه آن دارا بودن کامپیوتر شخصی همراه می باشد. (سیستم عامل ویندوز)؛
زمان بندی و محتوای آموزشی متناسب با هدف آموزش، از مهمترین پارامترها در ارائۀ یک دوره ی آموزشی آنلاین می باشد. با مشارکت در طرح تدریس نوین و مدرن در آموزشگاه اپلای پدیا، ما این دو آیتم اصلی و تاثیرگذار را برای شما مرتفع نموده ایم. آیتم مهم و تاثیر گذار دیگر ارزشیابی کارا و هدفمند می باشد که این مهم نیز با بکارگیری برترین متودها و استاندارد های ارزیابی با کمک شما و دانشجویان مشارکت کننده در دوره آموزشی آنلاین مرتفع می شود. که مجموعاً هم اینک شما می توانید با آسودگی به تدوین و برگذاری دوره آموزشی آنلاین حرفه ای بپردازید.
نقش شما در برگذاری دوره آموزشی آنلاین به سبک اپلای پدیا، بسته به تجربه شما در بیان استادانه و مدیریت بخش ها و امتیاز کسب شده از سوی دانشجویان، متفاوت است. اغلب دوره های آموزشی توسط مربی یا دستیاران آموزشی فراهم می شود. شما به یک انجمن Live می پیوندید. مدرسان در اپلای پدیا خود ابتدا آموزنده هستند و در نهایت سعی می کنند مطالب و محتوای فراگرفته شده را به سبک خود ارائه و هم افزایی کنند. ما باور داریم که فراگیری محتوای آموزشی با هدف تدریس، در سبک یادگیری و تدریس تاثیر گذار است. تصور کنید منبع اطلاعاتی خودخوانی در اختیار شما قرار گیرد و شما باید محتوای آن منبع را به گونه ای فرا بگیرید که قابلیت و توانایی تدریس و تفهیم آن محتوای آموزشی را به دیگران بدست آورید. این وجه تمایز آموزشگاه اپلای پدیاست با دیگر آموزشگاه های آنلاین در سراسر وب.
فناوری مورد استفاده در تدریس آنلاین به میزان راحتی و نوع دوره آموزشی شما بستگی دارد. برخی از مدرسان از هیچ فناوری خاصی فراتر از پردازش کلمه و سیستم عامل ویندوز استفاده نمی کنند. برخی دیگر از فناوری پیشرفته ضبط و ویرایش فیلم استفاده می کنند. حتی ممکن است برای ضبط مطالب درسی از استودیوها استفاده کنند. به عنوان مثال اگر می خواهید به مردم نحوه ساخت وبسایت را بیاموزید، محتوای ویدئویی احتمالاً بهتر از محتوای نوشتاری به مخاطبان کمک می کند. اگر می خواهید وبینارها یا پادکست های زنده ای را برگزار کنید ، حداقل به یک دوربین وب و میکروفون نیاز دارید. علاوه بر این ، نرم افزار ویرایش صدا و فیلم می تواند به شما کمک کند نویز و سایر حواس پرتی ها را از محتوای خود حذف کنید. روشهای مختلفی برای نحوه ایجاد یک دوره آنلاین وجود دارد. نکته اصلی این است که مواردی را انتخاب کنید که متناسب با موضوع ، سبک تدریس و دانشجویان شما باشد. در اینجا فقط چند مثال ساده بیان شد. مهمتر از فناوری ، روش تدریس شماست. اگر می توانید صدا ، لحن و مطالب درسی مناسب را به خوبی تلفیق کنید، در تعیین نحوه تدریس کلاس های آنلاین و کسب درآمد مشکلی نخواهید داشت. 🙂
اغلب پس از تائید و تصدیق مهارت تدریس، افراد می توانند فعالیت تدریس خود را از طریق پلتفورمی که در اختیار آنها قرار می گیرد شروع کنند. در حین آماده سازی محتوا و مطالب آموزشی و در راستای تولید محتوای آموزشی هدفمند، دستیاران آموزشی اپلای پدیا با مدرسین همراهی کامل دارند. تا بر اساس مشارکت در دوره های آموزشی بین المللی، سرتیفیکیت یا تایم لاین و دستاوردهای کسب شده را آماده کنند. به نوعی رزومه یا لیست فعالیت هایی که نشان دهنده تخصص ایشان در موضوع است؛ تا در بخش اساتید به کاربران و مخاطبین نمایش داده شود. و اغلب این فعالیت ها با هماهنگی مربیان آموزشی در اپلای پدیا صورت می پذیرد.

پاسخ خود را در سوالات متداول نیافتید؟