پرسش و پاسخ

سوالات متداول را میتوانید در اینجا پیدا کنید

تعامل با کاربران

هر یک ازز کاربران میتوانند با استفاده از امکان ایجاد شده در منوی پایین سایت و یا با ورود به قسمت پروفایل خود از امکان سایت استفاده نمایند. همچنین فرم حمایت از اپلای پدیا در قالب فعالیت های داوطلبانه در لینک دکمه ذیل قابل دسترسی است.
فراموش نکنیم که فعالیت های عام المنفعه کمک به ارتقای جامعه محسوب می شود. و دنیا عکس العمل رفتارهای ماست. با کمک به دیگران به خود کمک می کنیم. علاوه بر آن دانش ۀموزان و دانشجویان بسته به تنوع فعالیت داوطلبانه ای که انجام می دهند، می توانند از موسسه و مشاوران تحصیلی آن در خواست توصیه نامه نمایند. توصیه نامه برای موقعیت های شغلی و تحصیلی کاربرد دارد. همچنین پیشنهادات همکاری و استفاده راگان از برخی خدمات اپلای پدیا نیز مهیا است.
تدریس در آموزشگاه اپلای پدیا نیاز به سابقه پیشین تدریس و مربی گری ندارد. اما ما در اپلای پدیا ابتدا مدرسان را به توانمند سازی خویش از طریق مشارکت در دوره های آموزشی تحصیلات بین المللی فرامی خوانیم. و ایشان بعد از فرآیند توانمندسازی و کسب اعتماد بنفس لازم می توانند در طرح تدریس به سبک اپلای پدیا شرکت کنند. و اولین تجربه تدریس خود را رقم بزنند.

ایجاد دوره

برای ثبت نام در بخش آموزشگاه ؛ ابتدا دوره مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس با کلیک بر روی گزینه ثبت نام ؛ ثبت نام خود را در دوره مورد دلخواهتان انجام دهید.همچنین اگر با نام کاربری‌تان به سایت وارد نشده باشید ؛ امکان ثبت نام در هیچ دوره ای را ندارید. پس ابتدا با نام کاربریتان وارد سایت شوید
یک روش تدریس در آموزشگاه اپلای پدیا تدریس بر اساس مشارکت در یک دوره آموزشی آنلاین بین المللی است. که در این روش علاقمندان باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند. علاقمندان تدریس در اپلای پدیا، باید در ارائه هدفمند، جامع و به دور از هر نوع سرقت تالیفات ادبی و آکادمیک، محتوای آموزشی خود را آماده نمایند. از ابزارهای لازمه آن دارا بودن کامپیوتر شخصی همراه می باشد. (سیستم عامل ویندوز)؛
زمان بندی مناسب و انتخاب محتوای آموزشی متناسب با هدف آموزش، یکی از مهمترین پارامترها در برگذاری یک دوره ی آموزشی آنلاین می باشد. با مشارکت در طرح تدریس نوین و مدرن در آموزشگاه اپلای پدیا، ما این دو آیتم اصلی و تاثیرگذار در موفقیت یک دوره آموزشی آنلاین را برای شما مرتفع نموده ایم. آیتم مهم و تاثیر گذار دیگر ارزشیابی کارا و هدفمند می باشد که این مهم نیز با بکارگیری برترین متودها و استاندارد های ارزیابی با کمک شما و دانشجویان مشارکت کننده در دوره آموزشی آنلاین مرتفع می شود. که مجموعاً هم اینک شما می توانید با آسودگی به تدوین و برگذاری دوره آموزشی آنلاین حرفه ای بپردازید. در ادامه به سربرگ مجاور مراجعه نمائید.
نقش شما در برگذاری دوره آموزشی آنلاین به سبک اپلای پدیا، بسته به تجربه شما در بیان استادانه و مدیریت بخش ها و امتیاز کسب شده از سوی دانشجویان، متفاوت است. بسیاری از علاقمندان در بدو ورود اغلب بعنوان مربی کمک آموزشی فعالیت می کنند. مدرسان در اپلای پدیا خود ابتدا آموزنده هستند و در نهایت سعی می کنند مطالب و محتوای فراگرفته شده را برای دیگر دوستان و علاقمندان بیان کنند. ما باور داریم که فراگیری محتوای آموزشی با هدف تدریس آن محتوا به دیگران، سبک و روش شما را در یادگیری موضوعات و تدریس تحت تاثیر قرار می دهد. تصور کنید منبع اطلاعاتی خودخوانی در اختیار شما قرار گیرد و شما باید محتوای آن منبع را به گونه ای فرا بگیرید که قابلیت و توانایی تدریس و تفهیم آن محتوای آموزشی را به دیگران بدست آورید. بعبارت دیگر، یادگیری با هدف آموزش و تدریس! این وجه تمایز آموزشگاه اپلای پدیاست با دیگر آموزشگاه های آنلاین در سراسر وب.
فناوری مورد استفاده در تدریس آنلاین به میزان راحتی و نوع دوره آموزشی شما بستگی دارد. برخی از مدرسان از هیچ فناوری خاصی فراتر از پردازش کلمه و سیستم عامل ویندوز استفاده نمی کنند. برخی دیگر از فناوری پیشرفته ضبط و ویرایش فیلم استفاده می کنند. حتی ممکن است برای ضبط مطالب درسی از استودیوها استفاده کنند. به عنوان مثال اگر می خواهید به مردم نحوه ساخت وبسایترا بیاموزید، محتوای ویدئویی احتمالاً بهتر از محتوای نوشتاری به مخاطبان کمک می کند. اگر می خواهید وبینارها یا پادکست های زنده ای را برگزار کنید ، حداقل به یک دوربین وب و میکروفون نیاز دارید. علاوه بر این ، نرم افزار ویرایش صدا و فیلم می تواند به شما کمک کند نویز و سایر حواس پرتی ها را از محتوای خود حذف کنید. روشهای مختلفی برای نحوه ایجاد یک دوره آنلاین وجود دارد. نکته اصلی این است که مواردی را انتخاب کنید که متناسب با موضوع ، سبک تدریس و دانشجویان شما باشد. در اینجا فقط چند مثال ساده بیان شد. مهمتر از فناوری ، روش تدریس شماست. اگر می توانید صدا ، لحن و مطالب درسی مناسب را به خوبی تلفیق کنید، در تعیین نحوه تدریس کلاس های آنلاین و کسب درآمد مشکلی نخواهید داشت.
علاقمندان می توانند در بدو ورود و عضویت و تائید آن، فعالیت تدریس خود را از طریق پلتفورمی که در اختیار آنها قرار می گیرد شروع کنند. در حین آماده سازی محتوا و مطالب آموزشی همکاران شما در اپلای پدیا با شما در تماس خواهند بود. در راستای تولید محتوای آموزشی هدفمند، علاقمندان به تدریس بر اساس مشارکت در دوره آموزشی بین المللی، باید سرتیفیکیت یا تایم لاین و دستاوردهای کسب شده در دوره بین المللی را آماده کنند. و علاقمندان به تدریس بر اساس تبحر و تسلط بر موضوع تدریس، باید رزومه یا لیست فعالیت هایی که نشان دهنده تخصص ایشان در موضوع است را آماده نمایند. و در بخش اساتید به کاربران نمایش داده شود.

پاسخ خود را در سوالات متداول نیافتید؟